عضویت در سایت

سمپوزیوم اختلالات عملکرد جنسی 1398


اختلالات عملکرد جنسی از جمله شکایاتی است که تحت تاثیر عوامل مختلف و در زمینه بیماریهای گوناگون رخ می‌دهد که برای حل آن بعضاً نیازمند رویکردهای چند تخصصی است. همچنین تفاوتهای زیادی بین گروههای زنان و مردان در این خصوص وجود دارد. اختلالات هورمونی، مشکلات آناتومیکی، بیماریهای مزمن و مسائل روانی گروهی از مهمترین علل زمینه ساز بروز این مشکل به شمار می‌روند.

یکصد و شصت و دومین سمپوزیوم پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم در تاریخ دوازدهم دی ماه با یک رویکرد چند تخصصی به این مساله پرداخت.

در آغاز این برنامه پس از معرفی برنامه توسط دبیر برنامه دکتر فهمیه رمضانی تهرانی ، دکتر شهریار کهن زاد متخصص و جراح مجاری ادرار به ایراد سخنرانی با عنوان اختلالات عملکرد جنسی در مردان پرداخت. پس از وی جنبه‌های روان شناختی اختلال عملکرد جنسی در مردان توسط دکتر مهرداد کاظم زاده متخصص روانشناسی بالینی ارائه شد و سپس دکتر فهیمه رمضانی تهرانی متخصص زنان به بیان رئوس اختلالات عملکرد جنسی زنان پرداخت.

در بخش دوم این گردهمایی ابتدا اختلال عملکرد جنسی و بیماریهای غدد درون ریز توسط دکتر هنگامه عبدی، فوق تخصص غدد بیان و سپس جنبه‌های روانی این اختلال مجدداً توسط دکتر کاظم‌زاده منتها این بار در گروه زنان تشریح شد. دکتر مجتبی ملک فوق تخصص غدد سخنران بعدی این برنامه بود که به توضیح درمان دارویی اختلال عملکرد جنسی در مردان پرداخت و پس از وی درمانهای گیاهی در اختلال عملکرد جنسی توسط دکتر مریم فرهمند متخصص بهداشت باروری ارائه گردید.

این برنامه با پانل پرسش و پاسخ خاتمه یافت.

اخبار مرتبط