عضویت در سایت

جلسه هیئت مدیره انجمن چاقی 1400


جلسه هیئت مدیره انجمن علمی پیشگیری و درمان چاقی ایران با حضور اعضای هیئت مدیره و مسئولان دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در تاریخ 30 بهمن ماه 1400 در محل پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر محمد هاشمی دبیر انجمن ضمن یادآوری تاریخ دوم لغایت چهارم آذرماه سال آینده برای برگزاری هشتمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی از تدوین برنامه اولیه این کنگره و شناسایی برخی از دانشمندان بین‌المللی و دعوت از ایشان برای ایراد سخنرانی در کنگره خبر داد. وی همچنین گفت مکاتباتی با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، شهرداری تهران و نیز وزارت ورزش و جوانان جهت دعوت ایشان به همکاری با کنگره انجام شده است.

در ادامه دکتر فریدون عزیزی، ریاست انجمن سرفصلهای مهمی که شایسته است در کنگره به آنها پرداخته شود نظیر اپیدمیولوژی، سلامت الکترونیک و فن‌آوری، علوم پایه، بهداشت و روان، هورمونهای جنسی و مراقبتهای پرستاری به صورت اجمالی اشاره و فهرست عناوین را در اختیار دکتر مجید ولی‌زاده، دبیر علمی کنگره قرار داد.

سپس دکتر زهرا عبدالهی سرپرست دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت طی سخنانی تاریخچه و برنامه‌های اجرا شده  کشوری در ارتباط با چاقی کودکان را ارائه داد و سپس به بیان چالش‌ها و ارزیابی‌های مربوطه پرداخت که ضمن آن با اشاره به تاثیرگذار بودن نهادهای متعدد خارج از وزارت بهداشت در این مقوله، دشواریهای برقراری ارتباط و همگرا کردن آنها در خصوص موضوع را تشریح کرد و در خاتمه برخی از گام‌های علمی جهت آسیب‌شناسی و ارتقاء فرایند که در دست اجراست را معرفی نمود.

پس از سخنان دکتر عبدالهی شرکت کنندگان در جلسه پرسش‌ها و نظرات خود را مطرح کردند و در انتها دکتر عزیزی در جمع‌بندی جلسه بر تشکیل یک کمیته کشوری با حضور وزیر بهداشت و وزرای مربوطه از سازمانهای ذی مدخل در این حوزه پیشنهاد داد و نیز درخواست کرد تا جلسات مشترک با دفتر بهبود تغذیه در سال آینده نیز تداوم داشته باشد.

اخبار مرتبط