عضویت در سایت

وبینار اختلالات تیروئید 2021


به دنبال برگزاری کنگره بین المللی تیروئید که پاییز گذشته با محوریت کشور چین و با حضور بزرگترین اساتید این حوزه از سرتاسر جهان به صورت مجازی انجام شد، وبیناری جهت بهره مندی متخصصان داخل کشور به همت پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم، شرکت پژوهش کاو آفاق و  حمایت بخش حقوقی با استفاده از همان محتویات کنگره بین المللی در تاریخ 30بهمن ماه برگزار گردید.

در آغاز این برنامه دکتر عطیه آموزگار، رئوس و اهداف برنامه را معرفی و خاطرنشان ساخت که دو مورد از سخنرانیهای این وبینار  با اجازه رسمی صاحبان معنوی آن، با استفاده از اسلایدهای اصلی کنگره ارائه میشود.

سخنران ابتدایی این برنامه دکتر فریدون عزیزی، ریاست پژوهشکده غدد و از سخنرانان اصلی کنگره بین المللی بود که به تشریح همان مبحث و بیان آخرین دستاوردهای در اختلالات خود ایمنی تیروئید طی چند سال اخیر پرداخت.

تیروئیدولوژی بالینی عنوان سخنرانی دکتر رابین پیترز در کنگره اصلی بود که توسط دکتر هنگامه عبدی، فوق تخصص غدد در این وبینار ارائه شد.

در ادامه دکتر میرعلیرضا تکیار که یکی دیگر از سخنرانان اصلی کنگره بین المللی حاضر در این وبینار بود تاثیرات هورمونهای تیروئید و کاشکسی های ناشی از سرطان را برای شرکت کنندگان تشریح کرد.

پیامدهای باروری کم کاری تحت بالینی تیروئید در نسل بعدی دیگر عنوانی بود که توسط سخنرانان ایرانی در شانزدهمین کنگره بین المللی تیروئید عرضه شده بود که در این وبینار بعنوان مطلب بعدی توسط سخنران اصلی آن دکتر سیما نظرپور، متخصص بهداشت باروری ارائه گردید.

دکتر عطیه آموزگار، رئیس مرکز تحقیقات غدد و دبیر این برنامه به عنوان آخرین سخنران ، مدیریت اختلال تحت بالینی تیروئید را توضیح داد.

گفتنی اینکه این سخنرانی توسط دکتر دیوید کوپر در کنگره بین المللی تیروئید ارائه شده بود و با اجازه رسمی وی در این وبینار از اسلایدهای مربوطه استفاده شد.

این برنامه در سطح بسیار بالای علمی برگزار و مورد استقبال و استفاده گسترده متخصصان داخلی و غدد کشور قرار گرفت.

شایان ذکر است که کنگره بین المللی تیروئید هر 4سال یکبار در یکی از قاره ها برگزار میشود و با توجه به شرایط پاندمی، برگزاری این وبینار موجب بهره مندی دانشمندان و متخصصان داخل کشور از محتویات این برنامه وزین گردید.

اخبار مرتبط